تعمیر کولر گازی در تهران – تعمیرات اسپیلت – تعمیرات کولر گازی در منزل : کولر گازی یک سیستم هوشمند و حساس است که در حال حاضر در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. تعمیر این سیستم باید در زمان مناسبی مورد توجه قرار بگیرد تا بتواند مدت ها کار کند و دچار خرابی نشود. متاسفانه اکثر افراد تعمیر این وسیله در زمان مناسب را نادیده می گیرند از این رو بعد از مدتی مجبور می شوند. کولر گازی را تعویض کنند.
تعمیر این سیستم موارد زیر را شامل می شود:
1. تعمیر برد
2. تعمیر کمپرسور
3. تعویض کمپرسور
4. تعویض یا تعمیر موتور فن
تعمیر کولر گازی یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت دارد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود.

تعمیر کولر گازی در منزل

اهمیت استفاده از کولر گازی در منازل

در حال حاضر از دستگاه هایی مانند کولر آبی و دستگاه های این چنینی کمتر استفاده می شود. بخاری های گازی و برقی نیز خطرات خاص خود را دارند. از این رو درخواست برای نصب کولرگازی بسیار زیاد است. کولرگازی نیازهای افراد به گرما و سرما را تامین می کند. کولر گازی در مقایسه با سایر سیستم ها گرما و سرمای مطلوبی را فراهم می کنند.
نصب کولر گازی در مناطق گرم امری ضروری است. در این مناطق کولر گازی برای هر خانه ای واجب است. در مناطق سرد هم که سرمای زمستان بسیار شدید است نیاز به کولرهای گازی احساس می شود.

تعمیر کولر گازی

نگهداری کولر گازی نیازی به هزینه های سنگین ندارد. و به دلیل رواج استفاده از این سیستم ها قطعات نیاز به تعویض و یا تعمیر به راحتی در دسترس می باشند.
زمانی که دستگاه تهویه هوا به مشکل برخورد کرد ، کولرگازی به تعمیر نیاز خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با مفاهیمی که در زمان تعمیر با آن مواجه می شوید ، آشنا کنیم.
در ادامه در مورد اجزای سازنده کولر گازی ، عیب ها و مشکلات و حل مشکلات ایجاد شده توضیحات بیشتری ارائه می دهیم. برای آشنایی بیشتر با این موارد در ادامه با ما همراه باشید.

قطعات کولرگازی

یک تعمیرکار برای تعمیر کولرگازی باید با قطعات این سیستم آشنایی کامل داشته باشد. ممکن است برند های متفاوت تفاوت جزئی با یکدیگر داشته باشند. اما در حالت کلی اساس کار این دستگاه ها مشابه یکدیگر است.قطعات کولر گازی به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شوند. قطعات الکتریکی شامل پروانه ، فن ، برد الکتریکی ، سنسور دما ، خازن ، فیوز حرارتی اتوماتیک می باشد و قطعات مکانیکی شامل کمپرسور، کندانسور، اوپراتور، ماده مبرد و لوله مویی می باشد.
در زمان تعمیر هرکدام از این قطعات مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکل شناسایی و برطرف شود. در صورت برطرف نشدن مشکل قطعات باید تعویض شوند. هر یک از قطعات قابلیت تعمیر و تعویض دارند.

ابزارآلات مورد نیاز تعمیر کولر گازی

ابزارآلات تعمیر به دو دسته تقسیم بندی می شوند: تخصصی و عمومی. از ابزار آلات عمومی در کارهای تعمیراتی مختلف استفاده می شود. این ابزارها شامل چار فرانسه، سیم چین، انبردست، انبر قفلی، سیم لخت کن، دم باریک و … می باشد. و ابزار آلات تخصصی شامل گیج فشار، مولتی متر، پمپ وکیوم، ترمومتر، مانومتر، دستگاه فنر خم کن لوله ی مسی و غیره می باشد. هرکدام از ابزار آلات تخصصی برای تعمیر قطعات خاص مورد استفاده قرار می گیرند. تعمیر قطعات نیاز به تخصص و مهارت دارد. قطعات کولرگازی باید توسط تعمیرکار ، تعمیر شوند.

هزینه تعمیر کولر گازی

هزینه تعمیر به فاکتورهای مختلفی از جمله نوع خرابی بستگی دارد. برآورد دقیق هزینه تعمیر باید کارشناسی شود. در نظر داشته باشید که تعمیرات پلن های مختلفی دارد. ممکن است در زمان تعمیر ، تعمیرکار به متوجه خرابی یکسری از قطعات شود که باید تعمیر شود. از این رو متخصص بودن فرد تعمیرکار بسیار حائز اهمیت می باشد تا از بروز خسارت های احتمالی پیشگیری شود.
برای استعلام دقیق هزینه تعمیرات می توانید با شرکت تعمیراتی ماهان  تماس بگیرید.

شیر برقی چیست و چه نقشی در کولرهای گازی دارد؟

شیر برقی قطعه ای از کولرگازی است که برای تغییر حالت دستگاه از گرمایش به سرمایش یا برعکس مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است در تعمیر کولر گازی این بخش از سیستم دچار مشکل شود که باید توسط تعمیرکار تشخیص داده شود.
عملکرد شیر برقی به این صورت است که ؛ زمانی که با کنترل دستور تغییر حالت دستگاه داده می شود. شیر برقی جریان گاز رفت و برگشت را تغییر می دهد. گاز گرم به جای هدایت به کندانسور به سمت پنل هدایت می شود و گاز سرد به سمت کندانسور هدایت می شود.

علل خرابی شیر برقی

شیر برقی به نا به دلایل مختلفی ممکن است دچار خرابی شود که در ادامه به بررسی این دلایل می پردازیم :

• بالا رفتن بیش از حد دمای کندانسور

یکی از دلایل نیاز به تعمیر کولر گازی بالا رفتن دما در شیر برقی می باشد. بالا رفتن دما می تواند بوش های پلاستیکی در شیرهای برقی را از بین ببرد و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. و دستگاه نتواند از حالت سرمایش به گرمایش یا برعکس تغییر حالت دهد.

• مسدود شدن مسیر گاز

مسدود شدن مسیر گاز می تواند کلا دستگاه را غیر قابل استفاده کند.

• قطعات شکسته مانند لولاها یا اهرم ها

قطعات شکسته مانند لولاها یا اهرم ها می توانند عملکرد شیر برقی را دچار اختلال کنند.

• تکرار زیاد قطع و وصل شیر برقی

تکرار زیاد قطع و وصل شیر برقی موجب داغ شدن و خراب شدن شیر برقی می شود.
در صورت بروز مشکل و نیاز به تعمیر کولر گازی حتما از یک تکنسین ماهر برای تعمیر استفاده کنید تا از بروز مشکلات بعدی و هزینه های اضافی جلوگیری شود.

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است در فصل زمستان پیش آید این است که شیربرقی در زمان مناسب قادر به برعکس کردن سیکل نباشد. در این صورت با خارج شدن هوای سرد و سرد بودن هوای بیرونی ممکن است کولر گازی بخ ببندد.

تعمیر شیر برقی کولرهای گازی

شیر برقی عملا غیر قابل تعمیر می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل این شیر باید تعویض شود. برای تعویض شیر برقی نیاز به یک دستگاه هوا گاز می باشد تا شیر برقی را از محل اتصال دستگاه جدا کند و شیر برقی جدید را نصب کند. ممکن است دستگاه از محل اتصال شیر برقی به کولر گازی دچار نشتی گاز شود. در هر صورت تعمیر کولر گازی باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود.