گرم نشدن آب لباسشویی به چه دلیل است؟ + راه های رفع مشکل

دلایل گرم نشدن آب لباسشویی

دلایل مختلفی وجود دارند که باعث گرم نشدن آب لباسشویی می شود.

ماشین لباسشویی اجزایی مختلفی دارد آسیب رسیدن به هر کدام از آن ها باعث به وجود آمدن در کل ماشین خواهد شد پس به هیچ وجه اگر تخصصی در این کار ندارید هیچ یک از قسمت های لباسشویی را دست‌کاری نکنید زیرا در این‌ صورت ممکن است آسیب بدتری به ماشین وارد کنید.

ما در این قسمت آن دسته از اجزای لباسشویی که آسیب دیدن آن ها باعث نبود آب گرم در ماشین لباسشویی خواهد بود را بررسی می کنیم.

المنت حرارتی دستگاه آسیب دیده باشد

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در همه عرصه ها شده لباسشویی های فوق پیشرفته ای نیز وارد بازار شده اند و کار را برای افراد بسیار راحت کرده اند.

برای مثال لباسشویی های جدید دارای سیستم متفاوتی می باشند به طوری که در صورت وجود هرگونه اختلالی در داخل آن سریعاً EROR داده و خطای آن مشخص می شود در مورد آب گرم نیز این چنین می باشد.

اگر ماشین لباسشویی در مدت مشخصی به دمای مشخص شده نرسد خطا نشان داده می شود و شست و شو متوقف می شود.

در حالی که ماشین لباسشویی های نسبتاً قدیمی از امکانات را ندارد و چرخه شست و شو تا زمانی که آب به دمای خاصی برسد ادامه پیدا می کند.

ممکن است این کار ساعت ها طول بکشد که باعث می شود حوصله شما سر برود و فرایند شست و شو را خود شما متوقف کنید.

گرم نشدن آب لباسشویی

المنت چیست و کار آن چیست؟

قسمتی به نام المنت در ماشین های لباسشویی وجود دارد که در صورت آسیب رسیدن به آن ها چه در لباسشویی های جدید و چه در لباسشویی های قدیمی، باعث گرم نشدن آب لباسشویی می شود.

برای تست سلامتی المنت بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید زیرا برای این که بفهمید المنت سالم است یا نه باید تجهیزاتی مانند دستگاه تست اتصال کوتاه و یا مولتی متر داشته باشد و همچنین نحوه کار با هر کدام را بدانید.

علاوه بر این ها باید با مدار های باز و بسته نیز آشنا باشید تا بتوانید بدون این که به المنت آسیب برسانید سلامتی آن را بررسی کنید.

تست المنت در خانه توسط خودمان

اگر تجهیزات و اطلاعاتی را که در قسمت فوق گفته شد را دارید می توانید المنت ها را بررسی کنید و سلامتی آن ها را آزمایش کنید بهتر است بدانید اندازه‌گیری‌تان باید در محدوده ۲۰ تا ۵۰ اهم باشد.

هر عددی در این محدوده نشان دهنده یک المنت سالم است ولی اگر اعدادی خارج از این بازه را نشان داد یعنی المنت دچار آسیب شده است.

درصورتی که تجهیزات و اطلاعات مورد نیاز را ندارید باید از یک تعمیرکار متخصص و کاملاً حرفه ای برای این کار کمک بگیرید.

دستگاه محافظ حرارت المنت آسیب دیده باشد.

بعید است که دستگاه قطع حرارت بیش‌ازحد (TOC) به گوشتان خورده باشد که اشکالی ندارد.

از شما به عنوان شخصی غیر وارد انتظار نمی‌رود که از زیر و بم سیستم‌های گرمایشی سر در بیاورید.

برای راحتی کار، فرض کنید TOC یک فیوز است، وقتی بپرد به این معنی است که احتمالاً مشکلی جدی وجود دارد؛ مثلاً، دمای ماشین لباسشویی‌تان خیلی بالا رفته باشد.
ایراد کار می‌تواند نامعلوم باشد، هیچ دلیل قابل توجهی برای پریدن (خرابی) TOC وجود ندارد. برای تشخیص و حل مشکل با یک تعمیرکار واجد شرایط تماس بگیرید.

در سیم‌کشی مشکلی وجود داشته باشد.

از دیگر عواملی که ممکن است باعث اختلال در آب گرم شود آسیب دیدن سیم کشی ها می باشد.

افراد خیلی راحت می توانند این مشکل را تشخیص دهند زیرا سیم دارای یک پوشش پلاستیکی می باشد که زمانی که آسیب می بیند این روکش می سوزد و یا حتی بوی سوختگی می دهد.

همچنین ممکن است این سیم ها فرسوده شده باشند باید توجه کنید که نباید بدون وسایل محافظت کننده این سیم ها را بررسی کنید

خرابی در سیم کشی های لباسشویی می تواند عاملی برای گرم نشدن آب لباسشویی باشد.

به شیر آب وصل نشده باشد

ماشین‌های لباسشویی معمولاً خودشان آب را گرم می‌کنند، بنابراین بعید است که مجبور باشید مطمئن شوید که ماشین لباسشویی‌تان به شیر آب گرم متصل باشد.

با این وجود، باید بررسی کنید که ماشین لباسشویی‌تان به شیر آب متصل باشد. عدم اتصال مساوی است با گرم نشدن آب لباسشویی شما

اختلالات نرم‌افزاری

همان طور که می دانید امروزه تکنولوژی در قسمت های مختلفی پیشرفت کرده است از جمله آن ها استفاده از نرم افزار های پیشرفته در ماشین های لباسشویی می باشد.

زمانی که در قسمتی از ماشین لباسشویی مشکلی به وجود می آید اختلال به وجود آمده تشخیص داده شده و نمایش داده می شود. بهتر است بدانید این نرم افزار ها هم می توانند دچار خطا شوند و اختلال به وجود آمده در ماشین را نتوانند نشان دهند.

برای مثال ممکن است قسمتی از لباسشویی آسیب دیده باشد و  علت گرم نشدن آب لباسشویی مشکلی در سیستم لباسشویی باشد ولی نرم افزار قادر به تشخیص آن نباشد.

تعمیر لباسشویی

برای تعمیر لباسشویی باید از تعمیرکاری کمک بگیرید که در تعمیر برند لباسشویی شما تخصص داشته باشد زیرا ممکن است اگر تعمیرکار شما حرفه ای نباشد در حین رفع مشکل لباسشویی به دیگر قسمت های آن نیز آسیب برساند که جبران ناپذیر باشد و خسارت های زیادی برای شما وارد شود.

لباسشویی های قدیمی به مراتب ساده تر از لباسشویی های جدید می باشند زیرا لباسشویی های جدید امکانات زیادی دارند که از این رو اجزا و قسمت های پیچیده تری نیز خواهند داشت و تعمیر آن ها نیز سخت خواهد بود و تعمیرکار نیاز به تجربه، تخصص و دقت زیادی دارد.

به این نکته نیز توجه کنید که اگر دستگاه شما در اثر دستکاری و تعمیر آسیب ببیند گارانتی خود را نیز از دست خواهد داد و شما نمی تواند دیگر از گارانتی استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *