چرا ماشین لباسشویی صدا میدهد ؟ , نیاز به تعمیرکار لباسشویی در تهران

چرا ماشین لباسشویی صدا میدهد ؟ , نیاز به تعمیرکار لباسشویی در تهران : یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند موجب شود تا ماشین لباسشویی صدا بدهد مربوط به بخش چرخان دستگاه است. البته این قسمت خود دارای قطعه های مختلفی است که میتوانند صدا ایجاد کنند. زمانی که ماشین میچرخد این احتمال نیز زیاد است که بلبرینگ های دستگاه معیوب است. در ادامه این پست می خواهیم شما را با دلایلی آشنا کنیم که ماشین لباسشویی را به صدا در می آورند:

دلایلی که سبب می شود ماشین صدا بدهد؟

چرا ماشین لباسشویی صدا میدهد

پاره شدن یا آسیب دیدن تسمه

در ماشین لباسشویی پاره شدن تسمه می تواند ماشین لباسشوی را به صدا دربیاورد. باید بررسی کنید که تسمه پاره نشده باشد یا دچار آسیب نباشد و اگر این مورد خراب است حتما برای تعویض آن اقدام نمایید.

خراب شدن بلبرینگ

بلبرینگ این وظیفه را دارد که دیگ ماشین لباسشویی بر روی آن قرار بگیرد و بتواند آن را به راحتی و آزادانه بچرخاند. اگر این بلبرینگ ها فرسوده باشند ماشین لباسشویی به صدا در خواهد آمد.

این نکته را بخاطر داشته باشید که آسیب دیدن بلبرینگ ها میتواند سبب شود تا به تدریج صدا زیادتر شود و کم کم بلبرینگ از بین میرود. بلبرینگ ها یک شی فلزی دایره ی دارند که در توپهای فلزی در کنار همدیگردر آن قرار دارند.

وقتی که یکی از این توپهای فلزی در جای خودش نباشد و خارج شده باشد دیگر بلبرینگ نمیتواند به کار خود ادامه بدهد. وقتی که ماشین لباسشویی خاموش شود دیگ را بچرخانید و بعد صدای سایش اگر شنیده شود یا اینکه به صورت ناموزنی بچرند باید بدانید که بلبرینگ خراب است.

وقتی که بلبرینگ صدا میدهد مثل صدای جیغ ، یعنی به روغن کاری نیاز دارد تا بتواند روان کار کند. در صورتی که صدا شبیه صدای آسیب باشد به این معنی است که بلبرینگ در حال پاشیدن بوده و هر چه سریع تر باید برای عوض کردن آن اقدام کرد چون آسیب زدن به مخزن اصلی دستگاه را به دنبال خواهد داشت.

کوپلر موتور

این قطعه وظیفه دارد که قدرت شفت به موتور را انتقال بدهد و اگر بیش از حد مخزن پر شده باشد مانع چرخیدن دیگ شود و شفت و موتور نیز دچار آسیب نشود. البته کوپلرها گاهی پس از اینکه آسیب می بینند سر و صدا ایجاد می کنند.

آسیب دیدگی قرقره درایو

بر روی قرقره تسمه وجود دارد که چرخاندن دیگ ماشین لباسشویی را برعهده داشته است. قرقره میتواند جنسی پلاستیکی یا فلزی داشته باشد و اگر آسیب دیده باشد یا از جای خود درآمده باشد سر و صدا ایجاد می کند.

پمپ تخلیه معیوب

این امکان وجود دارد که پمپ تخلیه مسدود گردیده باشد یا اینکه معیوب باشد. در صورتی که پمپ مشکلی داشته باشد ماشین لباسشویی صدا میدهد که تنها در فاصله مشخصی از چرخش ماشین لباسشویی رخ میدهد.

کلاچ معیوب

قدرت شفت به آهستگی به دیگ داخلی انتقال داده می شود که کلاچ ماشین لباسشویی موجب آن میشود و به آهستگی لباسشویی به چرخش در میآید. کلاچی که دچار عیب شده باشد موجب صدا در آمدن ماشین شده و حتما باید تعویض شود.

ضعیف شدن تسمه یا فنر

عموما ماشین های لباسشویی که درب آنها از بالا است دارای فنر و تسمه می باشند که در مرکز مخزن لباس را نگه میدارند. در صورتی که فنر یا تسمه اسیبی دیده باشد یا اینکه ضعیف شده باشد ، زمانی که دستگاه در حالت چرخش باشد صدای بلندی تولید خواهد شد. به آهستگی تسمه یا فنر را میتوانید تعویض نمود تا این مشکل را راحت برطرف نمود.

مشکل همزن لباسشویی درب از بالا

در ماشین لباسشویی های درب از بالا پروانه های همزن از بالا کاربرد داشته اند. آن ها به همان شکل که در یک سو میچرخند ، دانه ها را روی بخش درونی همزن قرار میدهند. این کار سبب میشود که قسمت بالایی همزن فقط در یک سو حرکت کند.

بخش پایینی در هر دو سمت حرکت می کند. دندانه ها از جنس پلاستیک می باشند و اگر به صورت مداوم از آنها استفاده شود. آن ها لغزش را ایجاد می کنند و سر و صدای زیادی را ایجاد می کنند. اگر می خواهید مطمئن شوید که این قسمت عیبی دارد یا خیر متوجه شوید که قسمت بالایی همزن حرکت نرم و روانی نداشته است. نیمه ی بالایی همزن را بیرون بکشید و دندانه ها را مشاهده کنید که آیا از بین رفته اند یا نه؟

تمامی موارد بالا را باید بررسی کنید تا متوجه شوید که دقیقا عیب ماشین لباسشویی از کجاست که موجب می شود سر و صدا تولید شود. برای تعمیرات ماشین لباسشویی با ما تماس بگیرید . مجموعه تعمیراتی به صورت حرفه ای و تخصصی اقدام به پیاده کردن سیستمی برای اعزام تعمیرکار به منزل کرده است از این رو دیگر نگران جابجایی و حمل و نقل نباشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *