نگهداری و استفاده از یخچال , نکات مهم در رابطه با نگهداری و تعمیر یخچال

نگهداری و استفاده از یخچال , نکات مهم در رابطه با نگهداری و تعمیر یخچال  : یکی از لوازم مهمی که در زندگی همه ی ما وجود دارد و ما از آن استفاده می کنیم یخچال است. واقعا بدون استفاده از این وسیله ی مهم زندگی کردن دشوار است. در ادامه این پست ما سعی کرده ایم شما را با نکاتی آشنا کنیم که می توانند در نگهداری و استفاده از یخچال برایتان مهم باشد.

در صورتی که به صورت صحیحی نتوانید از یخچال فریزر استفاده کنید قطعا دچار مشکل جدی خواهد شد. شما با رعایت نکات ضروری و مهم میتوانید تا چندین سال بدون مشکل یخچال شما به کارش ادامه بدهد و عمر کند.

حتی یک روز بدون یخچال ما نمی توانیم زندگی کنیم و واقعا سخت و دشوار است پس لازم است تا به شیوه ی صحیح آن را استفاده کنیم. قبل از هر چیزی و پیش از آن که به نکات اشاره کنیم باید بدانید که استفاده از محافظ برای یخچال ضروری است و میتواند یخچال را در برابر نوسانات برقی محفوظ نگه دارد.

برای نگهداری و تعمیرات یخچال در منزل می توانید با مشاورین ما در تعمیراتی ماهان تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در این مورد ارائه نمایند:

۰۹۱۲۶۴۶۶۴۰۳

۰۲۱۳۳۳۱۰۲۹۵
۰۲۱۳۶۸۴۰۰۷۳
۰۹۳۹۸۰۱۴۳۸
۰۹۳۵۸۹۹۷۱۷۸
۰۹۱۲۵۶۸۶۸۷۸

نگهداری و استفاده از یخچال

تا چه مقدار میتوان درون فریزر مواد غذایی گذاشت؟

فریزر شما زمانی میتواند کارایی بهتر و بهینه تری داشته باشد که شما در تمام فضاهای خالی آن موادغذایی گذاشته باشید چون وقتی مواد غذایی سرد و یخ شده در کنار همدیگر قرار بگیرند موجب سردشدن آنها میشود و یخچال برای سرد نگه داشتن توان کمتری را خواهد داشت و در نهایت میزان مصرف برق را کم می کند. اما اگر شما موادغذایی به میزان کافی در یخچال ندارید میتوانید بطرهای پرشده آب یا کیسه های پلاستیکی را در فریزر بگذارید تا فضاهای خالی پر شود و اینگونه به پر شدن یخچال کمک کرد. اما این نکته را بخاطر بسپارید که منظورمان این نیست که انقدر فریزر را پر کنید که جای هیچ چیزی در آن وجود نداشته باشد و برای درآوردن یک موادغذایی مجبور شوید مدت طولانی درب فریزر را باز نگه دارید.

چقدر فاصله بین دیوار و یخچال بگذاریم؟

در یخچالهای که کویلهای آنها در پشت یخچال قرار دارد بهترین فاصله این است که یخچال تا دو و نیم سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد تا در پشت یخچال جریان هوا ایجاد شود و ولی در مدل های از یخچال که کویلهای آن زیر یخچال قرار داشته است میتوان یخچال را به دیوار بچسبانید.

برای یخچال فریزر دمای مناسب چقدر است؟

بهتر است که شما فریزر را بین دمای 0 تا 5 درجه فارنهایت(15- سانتیگراد) و یخچال را بین 36 تا 38 درجه فارنهایت (دو سانتی گراد)قرار بدهید. این نکته را بخاطر بسپارید که میتوانید برای اندازه گیری دمای درون یخچال فریزر از دما سنج استفاده کنید و این مورد برای یخچالهای مناسب است که خودشان نمیتوانند دما را نشان بدهند.

آیا می توان در پارکینگ یخچال فریزر را قرار بدهید؟

اگر در جای زندگی می کنید که پارکینگ شما دمای از 10 درجه سانتی گراد کم تر داشته است پیشنهاد می شود که یخچال فریزر را در پارکینگ قرار ندهید چون هوای خنک موجب می شود که روغن داخل کمپرسور را ضعیف کند و سبب شود تا یخچال نیاز به سرویس داشته باشد. در دماهای که از یک درجه سانتی گراد کمتر است فریزر نمیتواند مواد را بخوبی یخ زده نگه دارد.

چکاری میتوان برای یخچالهای انجام داد که مداوم در حال کارکردن می باشند؟

کویل های یخچالهای که مداوم کار می کنند احتمال اینکه کثیف شوند بالاست یا یخچالهای که در پشت آنها جریان هوا بخوبی برقرار نمیشود. شما باید یخچال را به بیرون بکشید و سپس آن را از برق بکشید و حالا کویلها را بخوبی تمیز کنید و مجدد یخچال را بر سر جای خود قرار بدهید که البته فاصله ی 2.5سانتی متری باید در این شرایط حفظ گردد.

علت خشک شدن مواد غذایی در فریزر چیست؟

آیا شما تا به حال به این مورد برخورد کرده اید و می دانید چرا برخی از مواد غذایی در یخچال خشک می شود. نفوذ هوا به درون بسته بندی ها سبب ایجاد این مشکل میشود. اگر می خواهید بیشتر از چند روزی موادغذایی را در فریزر بگذارید بهتر است که از پلاستیکهای مخصوص که زیپ دار هستند استفاده نمایید البته بخاطر داشته باشید که ظرف های نیز برای اینکار میتوان استفاده کرد که میتوانند از نفوذ هوا جلوگیری کنند.

یک یخچال فریزر چقدر می تواند عمر مفید داشته باشد؟

به صورت میانگین عمر مفید یخچال فریزر 14 تا 17 سال است. اما نمی توان به صورت حتمی این گزینه را در نظر گرفت چون مدل یخچال در این امر بسیار دخیل بوده و نباید از آن غافل شد. اگر شما می خواهید تا مدت های طولانی تر بدون هیچ مشکلی از یخچال خودتان استفاده کنید پیشنهاد می شود حتما نکات ذکر شده در پاراگراف های فوق را در نظر بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *