نکات تعمیر لباسشویی و بهترین روش استفاده از لباسشویی

یکی از پرکاربردترین دستگاههای که معمولا در هر خانه ی وجود دارد ماشین لباسشویی است که با رعایت نکات تعمیر لباسشویی در هنگام خرابی ها و مشکلات میتوانید عمر لباسشویی خود را زیاد کنید.

البته با وجود اینکه این دستگاه پرکاربرد حداقل در هفته یکبار مورد استفاده قرار میگیرد برخی از افراد نمیتوانند به صورت صحیحی از آن استفاده کنند.

اگر در هر شرایطی شما مجبور به تعمیر لباسشویی خود شدید، باید حتما به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید تا بتوانند مشکل را برطرف نمایند.

آگاهی و رعایت برخی نکات تعمیر لباسشویی، باعث میشود لباسشویی به طور صحیح کار کند و کمتر دچار خرابی شود

مقدار صحیح گذاشتن لباس در ماشین لباسشویی

متاسفانه برخی از افراد تا جایی که ماشین لباسشویی جا دارد در آن لباس می گذارند تا جایی که درب آن بسته نمیشود و این صحیح نیست.

برای ماشین هایی که دربشان از جلو باز میشود با حداقل فشرده سازی لباسها را درون ماشین بگذارید تا پر شود ولی برای ماشین های سطلی که دربشان از بالا است لباس ها را تا جایی در ماشین بگذارید که به بالای محفظه لباسها برسد.

دلیل پشت و رو انداختن لباس در ماشین لباسشویی

شاید دیده باشید که برخی از افراد لباس هایشان را پشت و رو در ماشین می گذارند البته اینکار هیچ تاثیری در میزان تمیز شدن لباس ها ندارد ولی میتواند موجب شود که گلدوزی یا نقش های که روی لباس هستند دچار آسیب کمتری شوند.

البته اگر برای پارچه های پنبه ی اینکار را انجام بدهید سبب می شود که عمر پارچه شما بیش تر شود.

گاهی برخی از لباس ها در ماشین وقتی در چرخه شستشو قرار میگیرند خودشان وارونه میشوند و دیگر هیچ نیازی به پشت و رو کردن آنها نیست.

نکات تعمیر لباسشویی

دلیل باقی ماندن مواد شوینده در لباسشویی

وقتی شما بیش از حد و اندازه در ماشین لباسشویی ماده شوینده بریزید سبب می شود که پس از پایان کار ماشین باقی مانده پودر یا مواد شوینده در ماشین شما باقی بماند.

باید در چنین شرایطی مواد شوینده خودتان را کمتر کنید ولی اگر حس کردید که لباسهایتان بخوبی تمیز نمیشوند کمی بر مقدار آن بیفزاید.

متاسفانه گاهی دیده میشود آنقدر مواد شوینده در ماشین ریخته می شود که از درب آن خارج می شود آن هم در زمان انجام فرآیند شستشو که واقعا می تواند برای ماشین مضر باشد.

آب در زمان شستشو به مقدار کافی گرم نمیشود

وقتی آب سرد و آب گرم بایکدیگر ترکیب شوند در چرخه ماشین لباسشویی سبب می شود که آب گرم ایجاد شود.

وقتی آب به میزان کافی گرم نباشد میتواند نشانگر این باشد که آب گرم ورودی به مقدار مورد نیاز گرم نبوده یا در فصلهای سردتر که آب معمولا زیادتر از حد سرد می باشد هم میتواند دلیلی بر گرم نبودن آب در زمان شستشو باشد.

البته رسوب گرفتگی ورودی آب نیز میتواند در این امر دخیل باشد.

در ماشینهای جدیدتر برای تنظیم دما بر روی مسیر ورودی آب سنسوری قرار داده می شود که قابلیت تنظیم آب را داشته است.

اینکه شما بتوانید تمام نکات ضروری را در زمان استفاده از ماشین لباسشویی خود بکار ببرید سبب می شود که عمر استفاده از ماشین لباسشویی شما بیشتر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *