تعمیر ماشین لباسشویی موتور گیربکسی و تسمه‌ای چه تفاوتی باهم دارند؟

ماشین لباسشویی موتور گیربکسی

یکی از ضروری ترین وسیله مورد نیاز در هر خانه ای ماشین لباس شویی می باشد با توجه به کارایی که این وسیله دارد هر روز بر تعداد کسانی که از آن استفاده می کنند افزوده می شود از این رو بر تنوع برند و شرکت های تولید کننده ماشین ظرف شویی هر روز افزوده می شود. یکی از تکنولوژی های جدید که پا به عرصه ظهور گذاشته است تولید ماشین لباسشویی موتور گیربکسی است.

هر برند برای دیده شدن در این بازار هر روز تکنولوژی های جدیدی را بر ماشین های لباس شویی اضافه می کنند و از این طریق فضای رقابتی شدیدی به وجود می آید.

از در این مقاله به طور کامل این نوع ماشین لباس شویی ها را بررسی می کنیم و تفاوت های آن با ماشین لباس شویی های با تسمه را شرح می دهیم.

ماشین لباسشویی گیربکسی یا بدون تسمه چگونه می باشند؟

همان طور که گفته شده است اخیراً در برخی ماشین های لباس شویی تغییراتی ایجاد شده است که دیگر در آن ها نیازی به تسمه نیست و موتور این لباس شویی ها مستقیماً به مخزن وصل شده است ، این لباس شویی ها لباسشویی‌های دایرکت درایو (Direct Drive) یا لباسشویی بدون تسمه می باشند.

برخی از فروشندگان از این نوع لباس شویی ها با نام لباسشویی گیربوکس‌دار یاد می کنند در حالی که جالب است بدانید در آن ها هیچ گونه گیربکسی بکار گرفته نشده است.

ماشین لباسشویی های بدون تسمه

موتور ماشین لباس شویی های بدون تسمه همان موتور های پنکه سقفی هستند که به آن ها موتورهای دایرکت درایو یا انتقال مستقیم حرکت می گویند.

تنها تفاوتی که موتور این ماشین لباس شویی ها با موتور های پنکه سقفی دارند تفاوت در جریان برق می باشد در موتورهای دایرکت درایو لباسشویی جریان برق مستقیم یا DC می‌باشد و برای راه اندازی آن برد راه‌انداز یا درایور (Driver) مورد نیاز می باشد.

نحوه کار آن ها نیز به این شکل می باشد که سیم‌پیچ استاتور درون روتور ثابت و روتور که یک بشقاب آهنی ۳۵ سانتی هست در داخل خود ۲۰ آهنربا دارد که این آهنرباها بوسیله استاتور تحریک شده و موتور شروع به چرخیدن می‌کند. این روتور مستقیم به شفت درام لباسشویی متصل می‌باشد.

لباسشویی موتور گیربکسی

موتورهای بدون تسمه چه مزایایی دارند؟

• بدون تسمه موتور حالت بالانسی پیدا می کند از این رو لرزش و صدای لباس شویی کم می شود زیرا موتور مستقیماً دیگ را می چرخاند.

• راندمان موتور بدون تسمه بالاتر می رود.

• با توجه به این که در موتور های بدون تسمه سیم پیچ قطر زیادی دارد و جریان به صورت مستقیم است موتور خیلی دیر و ندرتاً دچار اختلال می شود از این رو به لباس شویی هایی که دارای موتور های بدون تسمه هستند دارای گارانتی های بیشتر از ۱۰ سال می باشند.

• با توجه به عدم وجود تسمه میزان مصرف انرژی کاهش پیدا می کند و فضای داخلی ماشین و ظرفیت شستشو افزایش می یابد.

• ظرفیت شستشو بالا می رود از این رو شما می توانید در هر بار مصرف حجم زیادی از لباس ها را بشویید همچنین می توانید از ماشین لباس شویی برای شست و شوی پتو ها و ملحفه ها نیز استفاده کنید.

موتور تسمه‌ای چه مزایایی دارد؟

موتور های تسمه ای بسیار سیستم ساده ای دارند به همین دلیل در صورت بروز مشکل و اختلالی در آن به راحتی تعمیر و یا تعویض می شوند.

موتور اینورتر تسمه‌ای چه مزایایی دارد؟

• مصرف پایین برق
• صدای پایین
• کمترین لرزش
• بالانس خودکار عالی
• عمر بالای موتور

با توجه به این که این نوع لباس شویی ها در همه کشور ها تولید نمی شود و فقط در کشور های اروپایی و آمریکا تولید می شود به همین دلیلی قیمتی نسبتاً بیشتر نسبت به سایر لباس شویی ها دارند ولی با توجه به کیفیتی که دارند می تواند گفت بسیار با صرفه می باشند زیرا شما می توانید این نوع لباس شویی ها را سال های طولانی استفاده کنند زیرا موتور آن ها به ندرتاً خراب می شود همچنین مصرف انرژی بسیار کمتری دارند که این مورد باعث صرف جویی در مصرف انرژی می شود به همین دلیل در جهان تلاش می شود بیشتر لوازم خانگی به سمت موتور های اینورتری بروند.

خدمات پس از فروش و تعمیرات ماشین لباس شویی های اینورتری

همان طور که گفته شده موتور ماشین لباسشویی موتور گیربکسی (بدون تسمه) به ندرت دچار اختلال می شوند ولی اگر زمانی مشکلی در آن ها ایجاد شد شما باید کارت گارانتی معتبری دارید با شماره ای که در آن وجود دارد تماس بگیرید و برای حل مشکل خود از آن ها کمک بگیرید و تعمیرات لازم را به آن ها بسپارید ولی اگر کارت گارانتی معتبری ندارید و یا آن را گم کرده اید به هیچ وجه از تعمیرکار غیرحرفه ای کمک نگیرید و حتماً توجه کنید که برای تعمیر ماشین لباس شویی خود از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *