علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی : در ادامه این پست می خواهیم به دلایلی اشاره کنیم که سبب می شود تا درب ماشین ظرفشویی شما به صورت صحیحی قفل نشود. اگر پس از مطالعه این پست متوجه شده اید که قطعه ی از ماشین ظرفشویی تان به صورت صحیحی کار نمی کند حتما برای تعویض آن اقدام کنید.

چرا درب  ماشین قفل نمی شود؟

پیش از اینکه بخواهید به سراغ عیب یابی دستگاه بروید یا نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی داشته باشید به شما توصیه می کنیم که چک کنید که آیا ظرف ها به صورت صحیحی در ماشین ظرفشویی قرار گرفته اند. اگر درون ماشین ظرف زیاد از حد گذاشته شود یا جلو آمدن ظرف ها ایجاد شود باشد درب درست بسته نمی شود. بعد از آن توجه کنید که در زمان باز شدن درب به کابینت گیر نکند و پیج های درب درست بسته شوند تا بیرون زدگی آن سبب بسته نشدن درب نگردد.

علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

قفل درب خراب است

اگر که قفل درب خراب شده باشد تعمیر نشود و باید عوض گردد. وقتی قفل عیب و ایرادی داشته باشد درب بسته نمی شود. به روش های مختلف میتواند صحت کارکرد قفل را مطمئن شود.

چفت درب ظرفشویی

اگر چفت درب را بررسی کردید و متوجه شدید که خراب است و نیاز به تعویض دارد حتما در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را انجام بدهید. ممکن است چفت درب شکسته شده باشد یا اینکه مشکل الکتریکی یا مکانیکی در آن رخ داده باشد. چفت درب وظیفه دارد یا درب را به شکل صحیحی قفل کند تا هیچ آبی از آن نشت نکند.

شل شدن لولای درب یا خمیدگی آن علت قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

لولای درب وظیفه دارد که درب ماشین ظرفشویی را نگه دارد و در بخش پایینی ماشین نصب می گردد. این امکان وجود دارد که با شل شدن لولای درب یا خمیدگی آن درب ماشین ظرفشویی قفل نشود. پس لولای درب اگر معیوب است حتما باید تعویض شود.

لاستیک دور درب

شاید این گزینه خیلی ساده به نظر بیاید ولی وظیفه ی لاستیک دور درب که در دور تا دور درب نصب میشود این است که در زمان کارکرد ماشین اصلا آب به بیرون نیاید و اگر این لاستیک فرسوده و پاره شده باشد نیز درب درست بسته نخواهد شد.

فنر

برای اینکه درب ماشین ظرفشویی بسته شود از فنر استفاده گردیده است. درب ماشین های که فنرشان خراب می شود نمیتوانند قفل شوند که عموما به این مورد توجه نمی شود. اما اگر فنر ماشین درست کار کند اصلا مشکلی ایجاد نخواهد شد. اگر فنر ماشین شکسته شده باشد باید حتما تعویض شود اما اگر شل شده باشد باید شما آن را به جای خود بازگردانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *