علت صدا دادن ماشین ظرفشویی چیست؟

علت صدا دادن ماشین ظرفشویی چیست؟ : ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل مختلفی صدا بدهد که می توان از اصلی ترین و رایج ترین این موارد به خرابی پمپ تخلیه، برخورد کردن بازوهای آبپاش با قفسه های و ظرف ها ، فرسوده و کهنه شدن حلقه های چرخان بازو اشاره نمود. ماشین ظرفشویی از جمله دستگاههای می باشد که در اشپزخانه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و البته از وسایل ضروری برای رستوران ها و غذاخوری ها محسوب می شود. در واقع استفاده از ماشین ظرفشویی به دلیل راحت کردن شستشوی ظروف می تواند بسیار کار آمد باشد که سبب شود تا افراد زیادی تمایل به خریدن و استفاده از آن را داشته باشند.

علت صدا دادن ماشین ظرفشویی

اگر پمپ ماشین ظرفشویی خراب باشد قطعا صدا می دهد

این نکته را بخاطر بسپارید که وظیفه پمپ این است که با فشار زیاد آب را به بازوهای آب برساند و در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی کاربردهای در تخلیه آب نیز داشته است که دو بخش جدا را شامل می شود. اول اینکه قسمتی برای شستشو و چرخش یا برای خشک کردن و تخلیه آب است. اگر ماشین ظرفشویی شما صدا می دهد این امکان نیز وجود دارد که آسیب دیده باشد.

عموما قسمت چرخشی پمپ شامل دو مورد فیلتر و پروانه شستشو است. این با وجودیست که قسمت تخلیه نیز شامل یک تیغه ی هلی کوپتری و تخلیه است. حرکت پروانه ها به واسطه یک موتور الکتریکی که در بخش زیرین یا کناری پمپ است، صورت می گیرد. پیشنهاد می شود برای تعمیر ماشین ظرفشویی خودتان حتما از یک شرکت معتبر و تعمیرکاران حرفه ای استفاده کنید چرا که  این وسیله حساس است و نباید به دست هر کسی سپرده شود.

حلقه های چرهان بازوهای شستشو

این قطعه ها حلقه های پلاستیکی می باشند که بازوی آب پاش یا بازوی شستشو را هدایت می نمایند و بر روی این قطعه ها این بازوها چرخش داشته اند. در صورتی که قطعه ها دچار فرسودگی شوند یا شل گردند موجب می شود که بازوی آب فشان کارکرد نادرستی داشته باشد و در نهایت سبب می شود که ماشین به صدا در بیاید.

حلقه های چرخان را باید بررسی نمود و اگر به تعویض نیاز دارند در اسرع وقت آن ها را عوض کرد.

اگر بازوهای آبپاش برخوردی با ظروف داشته باشند ماشین به صدا در می آید

در صورتی که بازوهای آب پاش چرخش خوبی نداشته باشند یا لق شده باشند و به ظرف های درون ماشین ظرفشویی یا به قفسه ها برخورد داشته باشند موجب می شود که سر و صدا ایجاد گردد. این امکان نیز وجود دارد که بخش مرکزی یا مرکز چرخش بازوی آب نیز دچار آسیب یا ساییده شدن قرار بگیرد و در صورتی که به تعویض بازوی آبپاش نیاز باشد حتما باید تعویض انجام گردد.

عدم چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی

از دیگر علت صدا دادن ماشین ظرفشویی : به عنوان اخرین مورد توجه داشته باشید تا جایی که ممکن است شما باید در ماشین ظرفشویی خود ظروف را تا حد نرمال و توصیه شده مرتب در ماشین ظرفشویی بچینید. این امکان وجود دارد که ظروف شیشه ی درون ماشین ظرفشویی به دلیل عدم چیده شدن صحیح موجب شود که پره ها به آن گیر کند و صدا ایجاد شود.  در هر صورت اگر موارد ذکر شده در پاراگراف های فوق را بررسی کردید ولی بازهم صدای ماشین قطع نشده است حتما از یک شرکت معتبر که در زمینه تخصص داشته اند و تعمیرکاران حرفه ی  و کاربلد دارند کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیراتی در :

مجموعه تعمیراتی در سراسر تهران , کرج و شهرهای اطراف نمایندگی فعال دارد که شامل :

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *