دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی و تعمیر آن در تهران , کرج , شهریار و اندیشه

دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی و تعمیر آن , نحوه ی تعمیر ماشین لباسشویی که آب آن تخلیه نمیشود : اگر شما ماشین لباسشویی دارید که آب آن تخلیه نمی شود و می خواهید مشکل آن را برطرف کنید تا به درستی کار کند و در صورت نیاز تعویض پمپ را انجام بدهید حتما تا انتهای این پست ما را همراهی کنید.

دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی

چگونه میتوانیم ماشین لباسشویی که آب آن تخلیه نمیشود را تعمیر نماییم؟

در صورتی که ماشین لباسشویی شما تخلیه نمیشود یا نمیچرخد این امکان وجود دارد که در شلنگ تخلیه یا پمپ ماشین لباسشویی چیزی گیر کرده باشد یا شکستن پمپ نیز می تواند دلیلی دیگری برای آن باشد. اگر شما آشنایی جزئی با ابزار آلات تخلیه دارید باید بدانید که به سادگی این مشکل برطرف خواهد شد.

برای شروع شما باید پیچ های پنل جلویی را باز کنید: اول از هر چیزی ماشین لباسشویی را از برق بکشید تا جریان برق قطع شده باشد و بعد آب را خالی نمایید. آب داخل مخزن را خارج کرده که البته یک راه دیگر این است که شما با نیروی جاذبه شلنگ تخلیه را بر روی کف زمین در نزدیک راه آب یا داخل یک سطل بگذارید پس آب آن را تخلیه نمایید.

زمانی که مطمئن شده اید آب ماشین لباسشویی تخلیه شده است باید پنل را در بیاورید و سپس به بررسی پمپ بپردازید. مجدد یادآوری می کنیم که حتما ماشین لباسشویی را از برق بکشید. بعد ماشین لباسشویی را خم کرده (برای اینکار باید بالای ماشین لباسشویی را خم نمایید تا پایین آن بالا بیاید و دو پیچی که پنل جلویی را در جای خود محکم نگه میدارد را باز نمایید).

لبه پایین پنل را به سمت بیرون بکشید و سپس بالای آنرا باز نمایید. البته در برخی از مدلهای ماشین لباسشویی شما برای اینکه بتوانید به پمپ دسترسی داشته باشید باید همه ی بدنه را دربیاورید.

یک دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی گرفتگی در پمپ است

پمپ سطحی نیمه شفاف دارد که این امکان وجود دارد حتی شما پیچیدن پارچه یا لباسی دور آن را بتوانید مشاهده کنید. در صورتی که شما مانعی داخلی پمپ یا شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در نزدیک پمپ نمی بینید این امکان وجود دارد که این مانعی در خروجی باشد دقیقا جای که شلنگ در زیر مخزن ماشین است.

برای اینکه به این موضوع دست پیدا کنید باید در زیر مخزن گیره ی که شلنگ را نگه داشته شل نمایید و سپس شلنگ را در آورده و یک سطل و اسنفج مهیا کنید. باید هر آبی که درون ماشین لباسشویی است را خارج نمایید. در اینجا اگر جلوی تخلیه آب ماشین لباسشویی را پارچه ی گرفته است با استفاده کردن از یک انبر دست باید آن را بیرون بیاورید تا مسیر آزاد شود.

با توجه به اینکه لوله های آب پرمیگردد به آسانی بیرون خواهید ریخت. بعد شلنگ را بیرون بیاورید. حالا در زیر پمپ تسمه را از پولی ماشین لباسشویی در بیاورید و در صورتی که میتوان گرفتگی داخل آن ببینید آن را از بین ببرید. پولی را چرخانده تا همزمان با چرخش پارچه بیرون آورده شود. در صورت عدم وجود مانع پمپ را چک کرده و آن را در بیاورید و در صورتی که پمپ ماشین لباسشویی یا شلنگ تخلیه توسط هیچ چیزی مسدود نشده این امکان نیز وجود دارد که پمپ از جای خودش ازاد شده باشد و در چنین شرایطی از پمپی که مشکل داشته صدایی شنیده می شود و اگر در اسرع وقت تعویض آن صورت نگیرد نشتی آب رخ می دهد.

تعمیر , تعویض و خرید پمپ لباسشویی

تعویض و تعمیر لباسشویی  : در صورتی که شما بخواهید یک پمپ مناسب دستگاهتان بخرید باید حتما برند و شماره مدل دستگاه را بدانید. برای پیدا کردن شماره مدل میتوانید به یک صفحه فلزی کوچک دقت کنید که در زیر یا روی درچه ی مخزن شست و شو قرار دارد یا در برخی از موارد در پشت ماشین یا کنار آن است. همه مواردی که میخواهید را کپی کنید تا در زمان خرید قطعه ی جدید از اطلاعات استفاده نمایید. این اطلاعات در زمان خرید به کمک شما خواهند آمد.

پمپ جدیدی را که تهیه کرده اید با استفاده کردن از پیچهای مخصوص در جای خود قرار داده و آن را نصب کنید و اتصال آن را به شلنگ های ماشین لباسشویی انجام بدهید و دوباره تسمه را به آن نصب نمایید. در صورتی که پروانه ی داخل پمپ آسیب دیده باشد یا پمپ سر و صدا و نشتی آب دارد باید برای تعویض اقدام نمایید. برای اینکار میتوانید انگشتان خود را داخل آن ببرید تا اگر دچار آسیب دیدگی شده است آن را تشخیص بدهید.

حالا باید پیچ های را باز کنید که پمپ را بر روی ماشین لباسشویی محکم نگه داشته اند و بعد پمپی را که جدیدا خریداری نموده اید را با قبلی جایگزین نمایید.

برای کسب راهنمایی در خصوص تعمیر و تعویض انواع قطعات ماشین لباسشویی می توانید با مجموعه تعمیراتی تماس بگیرید تا بهترین راهنمایی را برای شما داشته باشیم.

خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل تعمیراتی

دایره فعالیت و ارائه خدمات تعمیرات لوازم خانگی در منزل ؛ تعمیراتی به تهران ختم نمی شود و شهرهای کرج , اندیشه , شهریار و تمام شهرهای اطراف را نیز پوشش می دهد که شامل موارد زیر است :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *