تمیز کردن کویل یخچال مرحله به مرحله , تعمیرات کویل یخچال

تمیز کردن کویل یخچال مرحله به مرحله : یخچال یکی از وسایلی است که در هر خانه یا محیط کاری باید از آن استفاده کرد مخصوصا اگر فصل تابستان باشد. در هوای گرم تابستانی هیچ چیزی بهتر از یک نوشیدنی خنک نمی توان لذت بخش باشد. در واقع شما بدون داشتن فریزر و یخچال نمی توانید شرایط خوبی را سپری کنید. از جمله وسایلی که واقعا برای شما کاربرد دارد یخچال است که ما در ادامه در خصوص این وسیله ی برقی برای شما توضیحاتی ارائه بدهیم که قطعا برایتان مفید خواهد بود. شما باید همواره به نگهداری یخچال و فریزر خود دقت کنید.

البته شاید عده ی این موضوع را ندارند که نگهداری شامل جارو کردن لوله های خنک کننده نیز می شود که حداقل ما در باید در سال دو بار آن را انجام بدهیم و این لوله ها در پشت یا زیر یخچال قرار داشته اند. لوله های که با نام کویل های کندانسور نیز شناخته می شوند و نقش مهمی در خارج نمودن گرما نیز داشته اند. به همین جهت شما باید برای اینکه یخچالتان همیشه خنک کند این کویل ها را تمیز کنید. دقت کنید که با اینکار بازدهی یخچال شما نیز افزایش خواهد داشت. به این شکل که یخچال و فریزر مواد غذایی را خنکتر نگه میدارند و البته صرفه جویی های در مصرف برق نیز می شود.

تمیز کردن کویل یخچال

چگونه کویل یخچال را تمیز کنم؟

اگر تا این قسمت مطلب را مطالعه کرده باشید حتما این سوال برایتان به وجود می آید که چگونه این کویل ها را میتوانیم تمیز کنیم. در ادامه این وسایل را نیاز داریم:

  • یخچال
  • جارو برقی یا برس و لوازم جانبی دیگر
  • قلمو یا برس ( میتوان قلمو نقاشی را استفاده کنید).
  • یک تکه دستمال پارچه ی

مرحله ی اول

در مرحله ی اول یخچال را باید به آهستگی به جلو بکشید. در بیشتر یخچال ها به این صورت است که در زیر آن چرخ وجود دارد که کمک می کند تا یخچال راحت تر به جلو بیاید. اگر لوله یخچال زیر آن است نیازی به اینکار نیست. باید با دقت این مرحله انجام شود تا آسیبی به کف آشپزخانه و لوله ها وارد نشود.

مرحله دوم

یخچال را باید از برق بکشید. این کار همیشه برای تعمیر یخچال در منزل یا هر دستگاهی باید انجام شود. خطر برق گرفتگی را بخاطر بسپارید و این جمله را در اولویت قرار بدهید که اول ایمنی بعد کار.

مرحله سوم

سومین مرحله به پیدا کردن کویل یخچال یا همان لوله های خنک ساز مرتب است. در دو بخش یخچال قرار دارد. یا اینکه در پشت دستگاه هستند که به راحتی میتوان آن ها را پیدا کرد و در این شرایط باید به دنبال یک شبکه فلزی باشید که به پشت دستگاه وصل است یا اینکه در زیر دستگاه میباشد که اگر این چنین باشد کار کمی دشوار میشود. عموما کویل ها یا لوله های خنکساز پایین یخچال در بخش جلویی قرار میگیرند تا به راحتی درآورده شوند و با جاروبرقی تمیز شوند. باید در زیر درب یخچال به سراغ میله های آهنی بروید و ارام آنها را در آورده و تمیز کنید. توصیه می شود در صورت بروز مشکل در این خصوص با فروشنده دستگاه مشورت کنید.

اگر مقدار زیادی جرم و کثیفی وجود دارد نگران نباشید . این موضوع نشان میدهد که شما مدت زمان طولانی برای تمیز کردن یخچال اقدامی نکردید.

مرحله چهارم

اینجا باید جاروبرقی را روشن کنید و تمیز کردن را شروع کنید. از برس های ویژه استفاده کنید. معمولا در جاروبرقی ها برس های دیگری نیز وجود دارد که حتی برای تمیز کردن جاروبرقی در نظر گرفته می شوند.

شما باید جرم ها را از بین ببرید ولی تا جای که برای شما مقدور است نباید به لوله ها آسیبی وارد کنید. به همین جهت عجله را کنار بگذارید و با نهایت صبر و حوصله مشغول شوید. با وجود اینکه تمیز کردن را دنبال میکنید بخش های دیگر یخچال را نیز که دور از دسترس هستند تمیز کنید. کف زیر یخچال را نیز تمیز کنید و کناره های یخچال را فراموش نکنید. حالا که یخچال را جابه جا کرده اید نهایت استفاده را ببرید و آن را تمیز کنید تا جای هیچ کثیفی باقی نمایند.

مرحله پنجم

از قلموی نقاشی استفاده کرده و هر چه خرده چسبان وجود دارد را از بین ببرید. با اینکار هر چه جرم وجود دارد را شما از بین می برید و در واقع به وسیله ی آن به جنگ با جرم ها رفته اید. درست است که مثل روز اول نمی شود ولی تمیز بودن را نباید فراموش کرد.

مرحله ششم

حالا هر چه جرم و کثیفی بر روی زمین ریخته شده را تمیز کنید. چون ممکن است به علت تمیز کردن لوله ها و جارو کشیدن آنها اشغال های بر روی زمین ریخته باشد که قطعا تمیز کردن آنها در اولویت است.

مرحله هفتم

خب اگر شما لوله ها را از زیر یخچال در آورده اید زمان آن رسیده که آنها را به جای خودشان برگردانید. در صورتی که لوله های یخچال شما در پشت دستگاه هستند باید سیم برق را مجدد به برق وصل کردن و آن را به جای خود بازگردانید.

مرحله آخر

این قسمت لذت بخش ترین مرحله است که قطعا تمام خستگی های شما را از بین خواهد برد. از خودتان پذیرایی کنید و به یک لیوان شربت خنک خودتان را مهمان کنید.

خدمات تعمیرات لوازم خانگی در منزل

مجموعه تعمیراتی یکی از بزرگترین ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم منزل در محل می باشد که با تخصص و تجربه بالا در مورد تمامی برندهای موجود می تواند ارائه خدمت نماید . خدمات ما فقط شامل تهران نمی شود و شهرهای کرج , شهریار , اندیشه , شهر قدس  و … را نیز پوشش می دهیم . تنها کافی است یک تماس با ما بگیرید در کمترین زمان ممکن بهترین تعمیرکار یخچال یا هر وسیله خانگی دیگر را به منزل شما اعزام می کنیم .برخی از خدمات ما شامل زیر است :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *