تعمیر یخچال فریزر تهران 🥇 تعمیرات یخچال فریزر در منزل [ تضمین خدمات ]

یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از مردم به وجود می آید و اغلب تمایل ندارند خودشان دست بکار شوند تعمیر یخچال فریزر است. از بین تمامی وسایل منزل واقعا نمیتوان منکر استفاده های ضروری و لازم از یخچال فریزر شد.

یخچال جزء وسایل ضروری به شمار می رود. اگر همه ی ما در منزل این وسیله ی مهم را نداشته باشیم تقریبا نمیتوانیم هیچ موادغذایی را برای مدت طولانی نگهداری کنیم. پس هر کدام از ما پس از خراب شدن این وسیله با یک چالش روبرو می شویم.
اگر با مشکلاتی مثل صدا افتادن در یخچال، میزان سرما، دیر منجمد شدن مواد غذایی یا منجمد نشدن آن رو به رو شویم یعنی یخچال ما نیاز به تعمیر داشته است.

نیاز به تعمیر یخچال فریزر

ما گاهی برای وسایل منزل نیاز به تعمیر داشته ایم و یخچال و فریزر جزء ضروری ترین ها به شمار می آیند که دارای حساسیت بسیار زیادی است و باید جدی تر در نظر گرفته شود. در ادامه این پست می خواهیم در مورد یخچال و فریزر و نحوه نگهداری و تعمیر آنها صحبت کنیم، فرموش نکنید که شما می توانید در هزینه‌هایی که برای رفت و آمد و حمل و نقل صرف می کنید بسیار صرفه جویی نمایید در ادامه با ما همراه شوید.

چرا باید از یخچال و فریزر مراقبت نماییم؟

پاسخ این سوال این است که چون یخچال فریزر قیمت بالایی دارد باید حتماً از آن مراقبت شود.

اگر شما لباس هایی داشته باشید که کهنه و قدیمی می شوند  به سادگی می توانید آنها را تعویض نمایید، اما یخچال و فریزر به آسانی قابل جایگزینی نیست، پس باید هزینه‌های زیادی را پرداخت نمایید.

هرخانواده تقریباً هر۱۰ سال باید یخچال و فریزر خود را عوض کند اما افراد تا زمانی که یخچال فریزر خراب نمی شود اقدام به تعویض نمی‌کنند.

در بسیاری از خانه ها دیده می شود که این وسیله برای بیست ، سی سال پیش است و بدون هیچ مشکلی کار می کند، البته یخچال و فریزر چون سنگین است حمل و نقل آن کمی مشکل می باشد و حتی تعمیر آن نیز دردسر زیادی دارد.

تعویض یخچال و فریزر چون مشکل است و هزینه بردار می‌باشد افراد همیشه دوست دارند این وسیله بدون خرابی کار کند.

تعمیر یخچال در منزل

مکان یخچال

مکانی که یخچال در آن قرار دارد بر روی طول عمر آن تاثیر می گذارند. یخچال می‌تواند تمام مواد غذایی را در خود نگه دارند و دمای آنها را دریافت نماید و هوای گرم را از فضای درون به بیرون از یخچال انتقال بدهد.

نگهداری یخچال فریزر ساید بای ساید به‌نسبت یخچال و فریزر های معمولی کمی سخت تر و پیچیده تر می باشد چون اینگونه یخچالها سیستم پیچیده تری دارند و دارای مواردی چون آبسردکن و یخساز جایی برای سبزی ها می باشند هر کدام از موارد ذکر شده به مراقبت زیادی نیاز دارند و اگر خراب شوند باید یخچال ساید بای ساید تعمیر شود. شما باید در چنین شرایطی به تعمیرگاههای مجاز مراجعه کنید نه اینکه بخواهید به سراغ افراد غیر متخصص بروید البته تا جایی که برای تان مقدور است به مراکزی بروید که می توانند تمامی خدمات را در محل ارائه بدهند.

تعمیر یخچال فریزر در منزل

در برخی از این مراکز کارشناسان و متخصصان نیز را به محله شما اعزام می کنند تا خدمات را در محل برای شما انجام بدهند و در این شرایط شما هیچ نیازی به هزینه حمل و نقل وسایل نخواهید داشت و در همان محل دستگاه شما تعمیر می شوند شما در اینترنت می توانید مقاله هایی را مطالعه نمایید که در مورد تعمیر یخچال و  تعمیر ساید بای ساید است. اگر یخچال شما مشکل جزئی داشته باشند با مطالعه می توانید آن را برطرف کنید.

تاثیر مکان قرار گیری یخچال

مکانی که یخچال شما در آن قرار دارد بسیار تاثیر گذار است و به بیانی ساده تر موجب می شود تا یخچال شما کارایی بهتری داشته باشد و بیشتر عمر کند.

یخچال هوای گرم مواد غذایی را می‌گیرد و به بیرون انتقال می‌دهد، پس باید یخچال و فریزر را در جایی بگذاریم که تهویه در آن به خوبی انجام می‌شود معمولاً بیشتر خانواده‌ها آشپزخانه را بهترین مکان می‌دانند.

البته این موضوع به خودی خود مشکلی ایجاد نمی کند ولی چون فضای آشپزخانه معمولا کوچک است یخچال نمیتواند هوای گرم را به بیرون انتقال بدهد.

 عملکرد ضعیف یخچال در شرایط بد

یخچال در این شرایط نیز قادر به انتقال گرما از پشت یخچال نیست و حاصل این عمل افزایش دمای موتور است و البته ممکن می‌باشد آسیب‌های جدی به یخچال وارد شود برخی از خانواده ها برحسب اشتباه یخچال و فریزر را به دیوار کاملا میچسبانند که این کار نادرست است و خرابی یخچال و فریزر را به‌دنبال خواهد داشت . وقتی گرما در پشت یخچال باشد و در همان هوا کار کرده باشد چون دما افزایش دارد کارکرد کمپرسور نیز دارای اختلال می شود.

بهترین محل برای نگهداری یخچال

ما توصیه می‌کنیم حتماً یخچال را از فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر از دیوار قرار بدهید تا به خوبی یخچال شما بتواند کار کند.
علاوه بر آنچه که گفته شد کنترل دمای محیط نیز باید به خوبی انجام شود، به آشپزخانه خود دقت کنید، در صورتی که جریان هوا به میزان کافی در آن وجود ندارد و معماری خانه تان به گونه ای است که سرمای کولر به آشپزخانه نمی رسد و بسیار گرم است یک پنکه کنار یخچال بگذارید تا فضا خنک شود تا یخچال شما بدون وجود هیچ مشکلی کار کنند.

باز و بسته کردن درب یخچال

زمانی ‌که درب یخچال را به صورت مداوم باز و بسته کنیم سبب می شود تا بسیاری از هوای گرم به درون یخچال وارد شود در چنین وضعیتی برای اینکه موتور یخچال بتواند فضای داخلی یخچال را سرد کند مجبور است چندین ساعت به صورت مجدد کار کند.

مراجعه بیش از حد به یخچال

خیلی از انسان ها برای اینکه هر گونه کار کوچک را انجام بدهند مداوم درب یخچال را باز و بسته می کند. البته برخی این کار را زیاد انجام می دهند تا جایی که حتی نمی دانند برای چه در یخچال را باز کرده‌اند و برای همین حتی تا چند دقیقه درب یخچال باز می ماند تا فکر کنند که چه چیزی را می خواهند در بیاورند و در این زمان همچنان در یخچال باز می باشد.

این کار می‌تواند سرمای درون یخچال را بیرون بیاورد و هوای گرم به میزان زیادی به درون یخچال برود . همان طور که اشاره کرده‌ایم موتور مجبور است برای چند ساعت مداوم کار کند تا یخچال به حالت اولیه خود برگردد و خنک شود.

کم شدن بازدهی یخچال

باز و بسته  کردن بیش از حد یخچال، موجب افزایش میزان کارکرد دستگاه خواهد شد و عمر یخچال و فریزر شما کم می شود پس تا جایی که برای شما مقدور می باشد هیچگاه درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید و در زمان بستن درب یخچال دقت کافی را داشته باشید چون ممکن است در یخچال به صورت صحیح بسته نشود و هوای گرم از درزها به درون یخچال نفوذ نماید.

بهتر است بدانید که بسیاری از این مشکل ها می تواند یخچال و فریزر شما را خراب کند و نیاز به تعمیر داشته باشد پس با رعایت همین نکات ساده به فکر افزایش طول عمر یخچال و فریزر خود باشید.

تعمیر یخچال فریز در منزل

نگهداری از کویل های کندانسور

وظیفه اصلی کویل های کندانسور این است که گرما را در یخچال و فریزر از بین ببرند.

کندانسور ها لوله های باریکی می باشند که معمولاً رنگشان مشکی است و در پشت یخچال قرار می گیرند البته گاهی دیده می‌شود که مدل‌های جدید یخچال و فریزر به گونه ای طراحی شده اند که آنها را نتوان دید و در درون دستگاه قرار می‌گیرند و در این حالت لایه محافظتی روی آنها قرار دارد که کمتر به تمیز کردن نیاز پیدا می کنند.

غالباً کویل ها در زیر یخچال و در پشت یخچال قرار می گیرند ولی پس از مدتی بر روی آنها گرد و خاک قرار خواهد گرفت که سبب می شود در این شرایط کویل ها نتوانند گرما را انتقال بدهند و این کار یعنی دفع گرما به سختی صورت می گیرد پس نتیجه میگیریم که مصرف انرژی زیادتر می‌شود و علاوه بر آن استهلاک دستگاه هم بالا می‌رود.

تمیز کردن کویل ها

شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به تمیز کردن کویل ها نمایید ولی اگر این کار را انجام ندهید مشکلات زیادی برای تان به وجود می آید و تعمیرات آن ها نیز نیاز خواهد بود.

به همین دلیل این لوله های ظریف و پر پیچ و خم که به سادگی با یک قلم موی کوچک تمیز خواهند شد را فراموش نکنید.

واشر یخچال

یکی دیگر از مواردی که نیاز به مراقبت مداوم دارند واشر یخچال می باشد و اگر نیاز باشد آن را تعویض نمایید.

واشر یخچال همان لایه‌های است که دو تا دور در یخچال قرار دارند و مانع از ورود هوای گرم به داخل یخچال میشود و همچنین اجازه خروج هوای سرد از درون یخچال به بیرون را نمیدهد.

البته برای تعویض واشر یخچال شما کار سختی را پیش روی ندارید و خیلی ساده این کار انجام می‌شود . واشرها خاصیت آهنربایی دارند و دارای قیمت پایین نیز می باشند و شما نیازی نیست هزینه زیادی را صرف کنید.

وقتی شما درب یخچال را می بندید خاصیت آهنربایی سبب می شود که در یخچال محکم بسته شود و به بدنه بچسبد ولی این خاصیت کم کم و بر اثر استفاده زیاد از بین می‌رود و باید حتماً کنترل شود تا اگر تعویض نیاز بود آن را تعویض نمایید.

خودداری از بارگذاری زیاد از حد

هر کدام از ما انسان ها یک ظرفیت داریم و یخچال و فریزرها هم تا حدی شبیه ما می باشند و دارای ظرفیت خاصی هستند و می‌توان تا حد مشخصی درون آنها مواد غذایی قرار بدهیم تا بتوانند آنها را خنک نگه دارد.

هیچ وقت فکر نکنید که باید یخچال را باید پر از مواد غذایی کنید چو هر ماده دارای گرمای مشخصی است و شما با این را سبب می شوید که گرمای بسیار زیاد درون یخچال باشد .

موتور برای اینکه بتواند عملکرد خوب داشته باشد چندین ساعت بحث به طور مداوم کار کند و استهلاک زیاد تری داشته باشد در نهایت پس از زمان کوتاهی خراب شده و فرسوده خواهد شد.
اگر می خواهید که زیاد به سراغ تعمیر یخچال و فریزر نروید باید با یخچال تان مدارا کنید و از آن کمتر کار بکشید .

یخچال می‌تواند مواد غذایی شما را برای مدت طولانی بدون خرابی نگه دارد و هیچ وقت مواد غذایی گرم را درون یخچال نگذارید و موادی که ضرورتی ندارد را بیخود انبار نکنید .

توصیه در مورد نگهداری مواد غذایی

توصیه می‌شود مواد غذایی گرمی را که می خواهید نگهداری کنید و چند دقیقه بیرون از یخچال بگذارید تا داغی آن از بین برود و به موتور یخچال فشار زیادی وارد نشود عموما در مدل‌های جدیدتر یخچال و فریزر که برفک ندارند دیده می شود که عمر طولانی تری دارند.

اگر شما هنوز هم از یخچال و فریزر هایی که دارای برفک هستند استفاده می کنید باید هر چند وقت یک بار آن را بیرون بکشید و یخ های آن را جدا کنید تا انتقال سرما بهتر انجام شود.

نکته پایانی

با توجه به نکته هایی که در قسمت بالا گفته شده است که شما می توانید برای جلوگیری از مشکلات مربوط به لوازم خانگی خود از متخصصان ما برای تعمیر یخچال خود در مجموعه تعمیرانی استفاده نمایید.

اگر وسایل شما دارای اختلالات جزئی یا مشکلات کوچکی هستند توصیه می شود که حتما در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای برطرف کردن آن اقدام نمایید تا بعدها مشکل جدی برای شما به وجود نیاید.

ما توصیه می‌کنیم یک دفترچه بردارید و برنامه‌ای برای خودتان مشخص کنید و تاریخی را تعیین کنید تا بتوانید در هر تاریخ مشخص به تعمیر لوازم خانگی و یخچال فریزر خود بپردازید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *