چگونه مشکل خاموش شدن مایکروفر بعد از چند ثانیه روشن شدن را بر طرف کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر در نحوه زندگی ها وسیله های مختلفی به وجود آمده اند که در خانه ها مورد استفاده افراد قرار می گیرند. یکی از این وسیله ها که در آشپرخانه ها جا خوش کرده است مایکروفر می باشد که با پخت و پز سریع مواد غذایی باعث صرفه جویی در زمان می شود. گاهی اوقات بر اساس استفاده نادرست و یا عوامل دیگر مایکروفر دچار اختلال می شود برای مثال بعضی مواقع چند ثانیه بعد از روشن شدن دستگاه خاموش می شود. ما در این قسمت می خواهیم عواملی را که باعث به وجود آمدن این مشکل می شوند را بررسی کنیم.

مایکروفر دارای اجزای مختلفی می باشد که ممکن است اختلال در هر یک از آن باعث ایجاد مشکل در کار دستگاه شود. برای تعمیر مایکروفر در منزل توجه کنید که باید اطلاعات و تخصص کافی داشته باشید در غیر این صورت اصلاً به تنهایی اقدام به تعمیر دستگاه نکنید و از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

تعمیر ماکروفر در منزل

میکرو سوئیچ درب مایکروفر

یکی از اجزایی دستگاه مایکروفر میکروسوئیچ درب آن می باشد که در حالت کلی دو عدد می باشند و باعث اتصال درب به مایکروفر می شوند. این میکرو سوئیچ ها ممکن است در اثر گرمای بیش از حد، اتصالی برف و یا جرقه بسوزند و بسته شدن درب را با مشکل مواجه کند که در این صورت شما باید برای تعمیر ماکروفر در محل  از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. برای این کار می توانید با تعمیراتی تماس گرفته و مشکل خود را بیان کنید در کمترین زمان بهترین تعمیرکار را برای ارائه خدمت به منزل شما اعزام می کنیم.

برد اصلی

در دستگاه باید همه قطعات بررسی شود. برد الی یکی از تجهیزات مایکروفر می باشد که باید از لحاظ ظاهری و دسته سیم های متصل به آن بررسی شود و در صورت نیاز اقدام به تعویض آن نمایید.

صفحه کلید و یا صفحه لمسی

مایکروفر ها برای تنظیمات و روشن خاموش شدن دارای صفحه کلید می باشند که برخی از آن ها دارای دکمه و برخی به صورت لمسی می باشند. شما برای تست صفحه کلید باید تک تک آن ها را فشار دهید تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید. اگر هر یک از آن ها دچار مشکل شده باشد و کار نکند آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

ترانس

یکی از دلایل خاموش شدن مایکروفر بعد از چند ثانیه ممکن است ترانس باشد. ترانس در بعضی مواقع نیم‌سوز می‌شود که به مرور زمان و تعویض نکردن آن آسیب جدی به دستگاه می‌رساند. برای تست ترانس به هیچ عنوان در منزل این کار را انجام ندهید زیرا موجب برق گرفتگی و در مواردی کشته شدن فرد می‌شود.

محافظ حرارتی

زمانی که مایکروفر چند ثانیه بعد از روشن شدن خاموش می شود احتمال دارد محافظ حرارتی آن سوخته باشد. محافظ حرارتی یکی از اجزای مایکروفر می باشد که وظیفه کنترل دما را دارد و از به وجود آمدن حرارت بیش از حد جلوگیری می کند. اگر می خواهید این قسمت را بررسی کنید به یک مولتی متر نیاز دارید اگر این قسمت را بررسی کردید و متوجه خرابی آن شدید باید اقدام به تعویض آن نمایید.

ترموستات

یکی دیگر از اجزای مایکروفر ترموستات می باشد که برای بررسی آن باید از یک مولتی متر استفاده کنید. توجه کنید که مایکروفر یکی از خطرناک ترین وسیله ها در منزل می باشد زیرا ترانس و برق با ولتاژ بسیار بالا دارد که ممکن است بررسی کردن آن بدون تخصص باعث به وجود آمدن آسیب های جبران ناپذیری شود. همان طور که گفته شد اگر اطلاعات و تخصص کافی در این رابطه ندارید حتماً برای بررسی و تعمیر مایکروفر از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید.

تعمیر ماکروفر