تعمیر ماشین ظرفشویی تهران 🥇 بهترین نکات برای حفظ سلامتی ظرفشویی

اصلی ترین نکات در تعمیر ماشین ظرفشویی

یکی از بزرگترین دغدغه های ما افراد تعمیر لوازم منزل می باشد امروز نسبت به گذشته ما بیشتر از لوازم خانگی استفاده می‌کنیم و دیگر نمی توانیم برای تعمیر لوازم منزل در همه شرایط خودمان اقدام کنیم.

گاهی تعمیر لوازم به خصوص تعمیر ماشین ظرفشویی، به راحتی در خانه صورت می گیرد اما همیشه اینگونه نیست و ما نمی توانیم تمام وسایل را تعمیر کنیم و آنها را دوباره به حالت اول برگردانیم به همین جهت نیاز است تا از تعمیر کار استفاده کنیم. به هرحال دیجیتال شدن وسایل تغییرات زیادی در آنها به وجود آورده است و متخصصان خودشان را می طلبند.

مطمئن شوید که دستگاه واقعا خراب شده است

اولین گام این است که شما متوجه شوید دستگاه خراب است. برخی از افراد گاهی در صورت بروز یک مشکل فکر می کند که ماشین ظرفشویی شان کاملا خراب شده است غافل از اینکه یک مشکل کوچک جزئی مثل قطعی سیم برق و غیره برایش به وجود آمده است.

حتی بازوهای آبپاش می تواند بر اثر حرارت بالای آب دچار گرفتگی گردد و یا اینکه مقداری از رطوبت به موتور رسیده و پس از مدت زمانی خشک شده و دستگاه مجدد می تواند مثل اول کار کند.

اگر شما متوجه شده اید که دستگاه تان دچار اختلال شده است باید از نظر فیزیکی آن را کاملاً بررسی کنید و وضعیت آن را چک کنید چون خیلی از مشکلاتی که برای دستگاه‌های الکترونیکی مثل ماشین‌ظرفشویی پدید می‌آید با همین بررسی‌های اولیه برطرف می شود و اصلاً نیازی به بردن وسیله به تعمیرگاه‌های مجاز یا مراجعه متخصص به منزل نداشته است.

تعمیر ظرفشویی

وضعیت گارانتی را بررسی نمایید

اگر دستگاه شما خراب شد اولین کاری که میکنید به سراغ برگه گارانتی بروید در همه حال شما برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود نیاز دارید که قطعاتی را تهیه کنید یا هزینه هایی را پرداخت نمایید اما وقتی گارانتی دستگاه شما هنوز پابرجا باشد از بسیاری هزینه‌ها کاسته می‌شود.

البته در برخی از برندهای ماشین ظرفشویی در زمان خرید گارانتی وجود ندارد ولی برخی تا یک سال نیز دارای گارانتی هستند تا جایی که در دستگاه‌های دیگر با برندهای دیگر گارانتی 10 سال نیز دیده شده است. در هر صورت اگر گارانتی داشته باشید برگه آن را به دقت مطالعه کنید و شماره هایی را که بر بر روی آن قرار داشته است را نیز بخوانید و سپس برای مشکل به وجود آمده برای ماشین ظرفشویی تان با شماره های موجود تماس بگیرید.

چه قدر سرعت تعمیر برای تان مهم است؟

اینکه شما تا چه حد و چه میزانی معطل شوید تا ماشین ظرفشویی شما تعمیر شود بسیار مهم است مثلاً کافیست فقط یک روز منتظر بمانید تا ماشین شما تعمیر شود.

سرعت تعمیر ظرفشویی برای عده‌ای بسیار مهم است حتی خانواده‌هایی هستند که روزانه ماشین ظرفشویی را استفاده می کنند و برای چند بار آن را روشن می کند . نه تنها برای ماشین‌ظرفشویی بلکه برای اقلام دیگری همچون اتو نیز صدق می کند. پس قبل از اینکه شما دستگاهتان را به شرکتی بسپارید در مورد زمان آن نیز سوال کنید.

اگر زمان بسیار زیاد می باشد بهتر است صرف نظر کرده و با شرکت‌های دیگری تماس بگیرید.

از قطعات اصلی استفاده کنیم

اگر تحت هر شرایطی دستگاه شما خراب شده است و به قطعه دیگری نیاز دارد توصیه می‌شود در صورت وجود گارانتی از مراکز مرتبط استفاده کنید چون از وسایل و قطعات اصلی استفاده می‌کنند.

شما پس از تعمیر دیگر با مشکلی روبرو نخواهید شد چون نمایندگی های مجاز با دفترهای مرکزی شرکت های مختلف در ارتباط بوده و تنها از قطعاتی استفاده می‌کند که اصلی هستند و هیچ گونه قطعه فیک یا قلابی استفاده نمی‌کنند اگر ماشین ظرفشویی شما دارای گارانتی نیست یا گارانتی آن تمام شده است باید دقت کافی را برای مراجعه به تعمیرگاه ها داشته باشید و به هر جایی مراجعه نکنید بعضی از تعمیرگاهها متاسفانه از قطعاتی استفاده می کنند که درجه یک و درجه سه است و پس از مدتی دوباره خراب می شوند . شما باید به تعمیرگاه‌های مراجعه کرده و مشکل ماشین ظرفشویی یا هر وسیله دیگری را برطرف نمایید.

تعمیر ماشین ظرفشویی

استفاده از قطعات بی کیفیت

استفاده از قطعات بی‌کیفیت و نامرغوب در تعمیر ماشین ظرفشویی پس از مدتی سبب شود که ماشین ظرفشویی شما علاوه بر مشکل قبلی دارای مشکلات جدیدی شود و قطعات دیگری از آن نیز خراب شود و به صورت کلی در سیستم ماشین ظرفشویی شما اختلالاتی را به وجود می آورد.

انتخاب تعمیرکار

پس توصیه ما به شما این است که حتماً پیش از اینکه تعمیرگاه را برای ماشین ظرفشویی خود انتخاب کنید لیستی از تعمیرگاههای مجاز را بنویسید و از افرادی که در این باره اطلاعات کافی دارند سوال کنید.

بعضی از شرکت‌ها یک مزیت خوب نیز داشته‌اند به این صورت که بعد از تعمیر دستگاه شما خودشان یک گارانتی چند ماهه به شما تحویل می دهند تا اگر دوباره وسیله شما خراب شد مسئولیت آن را برعهده بگیرد مثلاً برخی از شرکت‌ها به مشتری می گویند اگر هر گونه سوال یا مشکلی داشتند در طی هفته اول تا هفته دوم با شرکت تماس بگیرند تا شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن برای برطرف کردن مشکل اقدام نماید.

با این وجود متوجه می‌شویم که این گونه شرکت‌ها می‌توانند به عنوان بهترین گزینه برای تعمیر ماشین ظرفشویی انتخاب شوند.

توصیه آخر

برای خودتان از یک مرکز مشخص استفاده کنید و تمام وسایلی که به تعمیر نیاز دارند را به آنها ارجاع بدهید این کار سبب می شود تا شما از کیفیت وسایلی که تعمیر کرده اید مطمئن شوید و همچنین برای شرکت مورد نظر به عنوان یک مشتری ثابت در نظر گرفته می شوید، قطعا چنین شرکت هایی برای اینکه مشتری ثابت خودشان را از دست ندهند همواره نهایت تلاش خود را می‌کنند تا بتوانند رضایت مشتری را جلب کرده و بدون هیچ مشکلی وسیله را تحویل بدهند…. در نهایت تا شما هم به عنوان یک مشتری وفادار برای شرکت به شمار بیاید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *