تعمیر آبسردکن یخچال , نگهداری و تعمیرات یخچال

تعمیر آبسردکن یخچال , نگهداری و تعمیرات یخچال : از جمله حساس ترین بخش های که یک ساید بای ساید یا یخچال فریزر داشته است آبسردکن یخچال فریزر می باشد. البته گاهی هم پیش می آید که آبسردکن یخچال دچار مشکل می شود یا اینکه به صورت صحیحی کار نمی کند اما اگر میخواهید عیب و مشکل دستگاه خودتان را پیدا کنید توصیه می شود تا انتهای پست را به دقت مطالعه کنید.

شما با مطالعه ادامه این پست میتوانید به راحتی مشکل یخچالتان را برطرف کنید. اما اگر دچار مشکل جدی شده باشد تعمیر آن برایتان دشوار خواهد بود.

تعمیر آبسردکن یخچال

نحوه تعمیر یخچال که آبسرد کن آن کار نمی کند

فشار کم ورودی خانگی

اگر فشار آب خانه خیلی کم باشد این امکان وجود دارد که آبسردکن کار نکند. دریچه ی ورودی آبی را که یخچال و ساید بای ساید به آن وصل است را چک کنید. این دریچه های ورودی نیاز دارند که برای عملکرد مناسب حداقل به 20 پی اس آی آب دسترسی داشته باشند. باید جریان آب را چک کنید و بعد روی فشار آب ورودی نیز آزمایش کنید تا متوجه شوید که چند پی اس ای است.

یخ زدگی لوله های درب آبسردکن یخچال

اگر می خواهید که تشخیص درستی بدهید که آیا لوله داخل درب یخ بسته است یا خیر باید لوله را از قسمت زیر درب جدا کرده و سپس درون آن فوت کنید و در همین حالت دقت کنید که اگر هوا رد نمی شود یعنی لوله یخ بسته بوده و اگر آب یخ زده باشد باید یخ را به وسیله آب کردن آن بیرون بیاورید.

بخاطر داشته باشید که دمای فریزر نیز باید مناسب باشد. اگر غیر از این باشد فریزر شما زیادی از حد سرد میشود و موجب می شود که لوله های آب دچار یخ زدگی شوند.

دکمه ها یا کلید آبسردکن یخچال مشکل برداشته است

اگر این مورد به وجود آمده باشد دیگر آبسردکن یخچال کار نمی کند و برای اینکه متوجه شوید که دکمه ها یا کلیدها به درستی کار می کنند یا نه برای ازمایش اتصال هر کلید از یک مولتی متر استفاده کنید. اگر دکمه یا کلیدی اتصال نداشته باشد باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

برد آبسرد کن یا کنترل پنل دچار مشکل شده است

این گزینه بسیار مهم است که البته در تعمیر یخچال نیز به آن توجه می شود. چون کارکرد سیستم آبسردکن یخچال توسط این قسمت فرماندهی میشود. اگر مشکلی برای برد به وجود بیاید یا خراب شده باشد اصلا سیستم آبسردکن نمیتواند کار کند. اگر یک قسمت از برد تا کنترل پنل کار نمیکند باید همه ی اجزا را بررسی کنید. ممکن است یک قسمت از دستگاه کار نکند و اما اگر برد از بین برد موجب میشود که کل دستگاه از کار افتاده باشد.

گرفتگی فیلتر آب رخ داده است

این امکان وجود دارد که فیلتر آب مسدود گردیده باشد که موجب می شود جریان آب به آبسردکن محدود شود و کارکرد آن را دچار مشکل خواهد کرد. برای اینکه مطمئن شوید کیفیت و خروجی آب آبسردکن یخچال خوب است باید هر شش ماه یکبار برای تعویض فیلترها اقدام کنید.

اختلال در عملکرد میکروسوئیچ

وقتی درب یخچال باز میشود میکروسوئیچ سیستم توزیع کننده و آب دستگاه خاموش خواهد شد. اگر که میکروسوئیچ دچار عیبی شده باشد آبسردکن یخچال کار نمیکند. برای اینکه مطمئن شوید که درب یا میکروسوئیچ خراب است یا خیر باید از یک تکنسین در تعمیرات آبسردکن کمک بگیرید.

دکمه ها یا کلیدهای آبسردکن

آخرین مورد به دکمه ها و کلیدهای آبسردکن اشاره داشته است که اگر خراب باشد آبسردکن یخچال را از کار خواهند انداخت. اگر می خواهید مطمئن شوید که دکمه ها یا کلیدها سالم است برای ازمایش اتصال هر کلید بهتر است از یک مولتی متر استفاده کنید. اگر دکمه یا کلیدی خراب بود یا اتصال آن برقرار نبود برای برطرف کردن مشکل باید آن را عوض کنید.

دقت داشته باشید که اگر در این خصوص اصلا مهارتی نداشته اید توصیه می شود خودتان برای تعمیر اقدام نکنید و از تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. می توانید همین الان با تعمیراتی تماس بگیرد تا برای تعمیر یخچال در منزل شما بهترین تعمیرکار را اعزام کنیم . برند یخچال شما هر چی باشد تجربه و تخصص بالای تعمیرکاران ما می تواند مشکل را حل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *